NeWorld

Pažintis su JAVA

by neworld on Spa.19, 2007, under NeWorld

Kadangi užsimaniau patobulinti žaidimą įdėdamas 3D žemėlapį ilgai sukau galvą kaip tai paaryti. Pirma mintis buvo viska daryti su flash. Bandyti ieškoti kokių 3D varikliukių, arba pačiam kokį labai primityvų pasidaryti. Tačiau tai atimtų daug laiko.

Sekančią dieną šovė geresnė mintis. Tai daryti su JAVA. Taigi parsisiunčiau JAVA, netBeans. Paskaičiau literatūros ir pradėjau kurti. Pradžia buvo neskėminga. Bandžiau padaryti hello world apletą. Pavizdys veikia, o mano kodas ne. Tik po gero pusvalandžio pastebėjau jog startinis metodas vadinasi init, o ne Init (kaip kad parašęs buvau). Taigi kaip matot, sumaišiau didžiają ir mažają raidę, o kas svarbiausia, pavizdį i mažoji buvo labai panaši į I didžiają.

Įveikęs pirmąją kliūtį, pradėjau daryti visokias užduotėles kad priprasti prie instakstės ir pnš. Jug nekepsi blynų nemokėdamas maišyti tešlą.

Neseniai vėl buvo iškilusi probelmikė, kaip bendrauti JAVA <-> JavaScript. Pasirodo viskas yra labai paprasta. Iš puslapio apie tai sužinojau kaip su javascript vykdyti JAVA funkcijas. O tai daugiau negu kad tikėjausi (tykėjausi, kad galėsiu keiti kelis kintamuosius). Vykdyti javascriptu’us iš JAVA’os šiek tiek sudėtingiau, bet parašius atitinkamą funkciją manau viskas išsispręs.

Taigi, jau po turputį galiu pradėti galvoti apie 3D žemėlapį.


Comments are closed.

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!