NeWorld

Žaidimo istorija

by neworld on Gru.14, 2007, under NeWorld

Gimtadienio proga norėčiau apžvelgti kas buvo nutikę per pirmuosius metus.

žaidimo idėja kilo nuo bulfleet.com ir dar vieno (bet nepamenu adreso).

Pirmasis žaidimas buvo paprastas, įdomus, tačiau man nepatiko tai jog šis žaidimas buvo su raundais, todėl manęs jis netenkino. Kitas žaidimas buvo kitoks, tačiau pažaidus jį supratau jog įmanoma sukurti įdomu ir patrauklų žaidimą, kuriame nebūtų raundų, ir visi daug maž būtų lygūs. Taigi šios idėjos vedamas pradėjau kurti.

Pirmasis patarėjas buvo tautvas. Jis man patardavo įvairiais klausymai ir pan., be to parėmė žaidimą finansiškai.

Žaidimą pradėjau kurti nuo pirmojo puslapio, kuris atrodė:

planet2.jpg

Man jis patiko tik todėl kad jis buvo mano, tačiau jis užėmė 1.3MB ir žaidėjams reikėdavo ilgai paualti, o jeigu kuri dalis užstrikdavo, tai išvis dizainas išsikraipydavo. Taigi galvojau sukurti ką nors lengvesnio. Ir išėjo:

neworldt.jpg

Tačiau aš jo nedėjau, nes jis irgi buvo gan sunkus. Tada išmėginau daryti paprastą dizainą be paveikslėlių ir gavau tokį dizainą kurį naudoju iki šiol. Tik tada pirmame puslapyje buvo mažiau informacijos, bei kitoks logo (gaila kad neberandu).

Registracijos dizainas išliko nepakitęs ligi šiol. O pats žaidimo vidus atrodė šitaip (ačiū tautvui už screenshotus):

kariavimo raportas be-pavadinimo.JPG kas-cia.JPG neiseina.JPG nu-grybai.JPG spalvos.JPG va-kur-baneris.GIF

Toliau noriu papasakoti apie pačia kūrimo eigą (kiek pamenu).

Kai pradėjau kurti, buvau griežtai viską susiplanavęs. Kadangi kūriau moduliais, tai pirmą dieną sukūriau patį pagrindą – karkasą (mažai pakitęs ligi šiol). Toliau kas dieną kūriau vis po naują modulį. Kai įkėliau žaidimą, jame tebuvo galimybė plėstis, statyti pastatus, karius ir viskas. Vėliau pridėjau chatą, forumą, kad su žaidėjams galėčiau paaiškinti bendrą esmę ir su jais bendrauti.
Toliau sukūriau kariavimo sistemą, kadangi pradžioje niekam jos nereikėjo, tad jos niekas ir nepasigedo. Kariavimo sistema buvo gan nebloga, pilnai tenkino kariaujant su nedaug karių ir kai turėdavo laimėti tik stipriausi. Gaila, šią sistemą nebebuvo galima plėsti, todėl vėliau perkūriau naują sistemą.
2007 metų gegužės mėnesį morphXP nupirko domeną (kurį naudoju iki šiol). Esu jam už tai labai dėkingas.
Toliau žaidimą plėčiau, pridėjau naujų modulių, plėčiau senuosius, bet man buvo to maža. Labai susidomėjau ajax, ir svajojau sukurti žaidimą, kuris būtų bent kuo nors unikalus. Taigi galvojau kurti ajax based žaidimą. Aišku internete yra ne vienas ajax based žaidimas, bet neworldwar originalus tuo, kad jis visada užima visą ekrano plotį, ir visada telpą į ekraną. Aišku pasakysite kad ir tokių yra, bet jie dažniausiai yra kuriami flash technologijom o ne ajax.
Taigi kaip tariau taip ir padariau ir dabar matote produktą. Aišku žaidimas pradžioje nebuvo labai stabilus. Stabilumui didinti ir programavimo greičiui spartinti pradėjau naudoti prototypejs frameworką. Aišku aš jau dalinai tampu nuo ko nors priklausomas, bet manau nesuklydau.

Dar noriu pakalbėti apie serverius. Pradžioje tinklapį laikiau hostinge: narsykle.lt. Pradžioje šio hostingo man pilnai užteko, tačiau jis buvo lėtas, o adminas dar lėtesnis. Suporto sulaukdavau kas kelias savaites. Be to šis hostingas nieko neperspėjęs ėmė ir užsidarė. Taigi dingo dalis duomenų, ir kai persikėliau į kitą hostingą, turėjau daryti rollback, ir žaidėjai liko labai nepatenkinti. Persikėliau į tinklalapis.net. Šis hostingas buvo šiek tiek greitesnis, o ir galimybės mane pilnai tenkino. Adminas labai greitas ir draugiškas. Vėliau žaidimas nebeišsiteko šitame hostinge ir remiamas morphXP bandžiau persikraustyti ant VPS. Deje VPS davė per mažai RAM todėl turėjau atsisakyti jų paslaugų, ir remiamas morphXP persikrausčiau į domenas.net. Šitas serveris buvo labai greitas. Žaidėjai labai džiaugėsi kad chatas veikia vos ne realiuoju laiku. Viskas buvo tiesiog puiku, kol, šio hostingo nenupirko iv.lt. Bėda tame kad nupirko visiškai neperspėję, o ryte kai atsikėliau pamačiau krūvą klaidų, kurias bandžiau taisyti senajame serveryje, tačiau jau domenas buvo nukreiptas į naująjį serverį. Patiko tai, jog čia yra 4×3.0GHz procesoriai, taigi galiu nebijoti sunaudoti visus CPU resursus. Po šiai dienai naudoju serveriai.lt paslaugomis.

P.S. morphXP pats pirmasis žaidėjas kuris rimtai žaidžia iki šiol. Jis daug prisidėjo prie žaidimo tobulinimo, pradedant patarimais, baigiant finansiniu rėmimu. Labai ačiū jam, be jo tikai nebūtų šio projekto, be abejo ačiū ir visiem kitiem, nes be jūsų irgi nebūtų šio projekto. Taip pat neužmirštu p4i.lt forumo, kurio nariai tikri padėjo ir padeda daugybe klausymu, Armando, kuris irgi padėjo ir padeda daugybe klausymų, bei duoda tikrai gerų patarimų. Ernesto kuris pasiūlė keletą puikių idėjų, sukūrė logotipą, kurį naudoju ligi šiol, bei pamokė kurti dizainus. mysql.lt administratoriaus, kuris labai padėjo mysql reikalais.


3 Comments for this entry

  • odzis

    Nebloga istorija. Net nemaniau, kad zaidimas taip pasikeis. Matau, kad idejai daug darbo. Tai labai sveikintina. Jeigu zaidimas tobules, tai manau atsiras daugiau pastoviai zaidzianciu zmoniu. Zaidziu puse metu, bet dar neatsibodo :) Taip ir toliau!

  • arunaslt

    daug skaityt bet perskaiciau :D

  • vilimas

    ideta daug darbo bet puslapis jau igauna pagreiti ir atsiranda vis daugiau aktyviu zaideju:)Sis projektas turetu pasiekti aukstumu:)

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!