NeWorld

kompiliuojame ir įrašome tik ab iš httpd paketo (apache2)

by neworld on Lie.10, 2008, under Serveris

Taigi kartais būna, jog savo web serveryje diegiame ne apache o nginx ar kokį kikokį web servisą. Ir būna kai mes norime patestuoti savo tinklapius su ab (apache benchmark). Tie kas nežino, tai ši programa pagal jūsų pateiktus duomenis atidarinėja pasirinktą puslapį matuodamas per kiek laiko sugeneruoja puslapį ir panašius rodiklius ir pateikia jums statistiką. Taigi vadovaudamiesi mano instrukcija galėsite turėti vien tik ab programą. Taigi pradedam.

Pirma su cd nueiname į kokį nors aplanką, kuriame dirbsime. Kadangi dirbų centOS 4.6 root režimu, tai mano home folderis randasi /root, taigi jame ir dirbsiu:

cd /root

toliau turime atsisiųsti bei išskleisti. Aš siunčiausi iš www.apache.lt bei 2.2.9 versiją (1.x versijoje ab gali nebūti, šito netikrinau). Mano atveju tolesnės komandos atrodytų šitaip:

wget apache.lt/httpd/httpd-2.2.9.tar.bz2
tar -xvjf httpd-2.2.9.tar.bz2
cd httpd-2.2.9

taigi pradedame konfigiruoti bei kompiliuoti. Būtinai reikia uždėti –enable-static-ab direktyvą, priešingu atveju kad veiktų ab turėsite kartų įkelti dar ir bibliotekas. Aš nagrinėsiu tik su –enable-static-ab atvejį.

./configure --enable-static-ab
make

Kadangi pas mane visos komandos, kurioms nereikia nurodyti kelio yra /usr/bin (gal dar kur yra, šito nežinau), taigi tolesnė eiga būtų:

cd support
cp ab /usr/bin/

tada pabandome:

ab -n 50 -c 5 http://www.google.lt/

jeigu klaidų negauname, tada ištriname nereikalingus failus:

cd ..
cd ..
rm -f httpd-2.2.9.tar.bz2
rm -Rf httpd-2.2.9

:, ,

Comments are closed.

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!